Навчально-методичний посібник "Виховний потенціал гурткової роботи"  Гурткова робота

ЗВІТ

про роботу військово-патріотичного гуртка «Школа безпеки»

Бужанського ліцею Мар’янівської СР за 2022-2023 н. р.

До участі у військово-патріотичний гурток «Школа безпеки» залучені учні 5-11 класів (28 учасників). Дні роботи гуртка: середа, п’ятниця та субота.

Основним змістом діяльності гуртка військово-патріотичного напрямку є насамперед виховання підлітків патріотами своєї Вітчизни, розвиток умінь і навичок, які дають можливість „вижити" в сучасному світі, а також підготовка юнаків до військової служби на благо своєї Вітчизни – саме на це і була спрямована гурткова робота.

Розвивати у молоді патріотичну свідомість, готовність самореалізуватися  в основних сферах життя суспільства - основна мета моєї роботи, тому що у сьогоднішній час це дуже актуальна проблема.

Під час проведення гурткової роботи я виховував у дітей патріотизм та відданість своїй Батьківщині, сприяв формуванню розвитку внутрішньої готовності до виконання громадянського обов'язку, відповідальності та дисциплінованості, а також здійснював роботу, формуючи позитивний світогляд дітей і позицій з основних історичних, моральних і військових проблем. Під час занять ми постійно обговорювали з дітьми важливість таких якостей як повага до закону, стійкість, мужність, хоробрість, здатність до подолання труднощів та прийняття швидких рішень, тому під час відвідування нашого ліцею Горохівським військкоматом діти зацікавилися вступом у вищі військові навчальні заклади України.

Моїм завданням було збагачувати у дітей знання, вміння і навички із дисципліни «Захист України», тому я постійно ознайомлював дітей із правилами і обов'язками громадянина України, що є основою для формування і розвитку їх правової свідомості.

Програма проведення занять включає: теоретичні (історія козацтва),  практичні заняття (військова підготовка), тренування (прикладна фізична підготовка) та участь у змагальних та тренувальних зборах. Шляхом постійних розучувань та тренувань, проведення різних спортивних ігор (волейбол, баскетбол, футбол) ми постійно вдосконалювали загальну фізичну, стройову та тактичну підготовку, легку атлетику. Свідченням чого є Додаток до наказу управління освіти та науки облдержадміністрації від 06.06.2023 року № 214, Підсумковий протокол суддівства обласного онлайн-конкурс «Впоряд» серед роїв (команд) середньої вікової групи, де наша команда виборола 5-те місце в області.

Під час проведення гурткової роботи багато часу відводилося на стройову, вогневу та тактичну підготовку, де діти із задоволенням вивчали правила шикування, основи руху строєм, правила користування і техніку безпеки під час стрільби з пневматичної гвинтівки та ін. Цікавим досвідом для дітей було розбирання та збирання автомата під наглядом працівників Горохівського військкомату, слухання розповіді про особливості проведення тактичних бойових дій на території України  та правила користування вогнепальною зброєю. Всі  ці навички діти гарно продемонстрували на території Бужанського ліцею під час онлайн-виступу, присвяченому річниці Збройних Сил України.

Важливим розділом у гуртковій роботі була прикладна фізична підготовка, адже для виконання будь-яких статичних чи динамічних вправ необхідно постійно вдосконалювати свої рухові фізичні якості. Під час заняття я постійно відводив час на фізичні вправи та ігри для розвитку сили, швидкості та витривалості дитини, на проходження смуги перешкод, а також організовував різні спортивні командні ігри.

Детально вивчав я з дітьми такі важливі теми, як основи цивільного захисту та особливості домедичної допомоги, адже на сьогоднішній день це дуже важливі та потрібні знання. Ми часто переглядали різні відео та ролики з просторів Інтернету, які безпосередньо стосуються даної тематики. Діти знають алгоритм дій при різних техногенних ситуаціях, правила поведінки під час повітряних тривог та у зонах ураження різного характеру. Орієнтуються і у правилах надання домедичної допомоги при порізах, забоях, опіках та травмах.    

Із особливою цікавістю діти вивчали туризм та спортивне орієнтування. Хоч діти не завжди могли точно і правильно визначити своє місцезнаходження за допомогою мапи, проте їм добре вдається орієнтуватися за допомогою компаса та сонця, правильно визначати сторони горизонту за допомогою різних природних явищ тощо. У зв’язку з теперішньою ситуацією я не завжди зміг проводити різні подорожі, але я впевнений, що якнайшвидше ми знову повернемося до звичного нам життя.

Слава Україні! Героям Слава!

Керівник гуртка Микола Маєвський